Autor:

Adrian Pater

Utworzono:

28.09.2015

Zespół Podgórza w meczu 7.kolejki przegrał przed własną publicznością z Piastem Wołowice 1:3. Gospodarze od 10minuty grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką ukarany został Michał Pitala.

Już w 2minucie drużyna Piasta zagroziła bramce krakowian, lecz uderzenie minęło bramkę. W 10minucie miała miejsce wspomniana sytuacja, w której Pitala wyleciał z boiska za faul na wychodzącym na czystą pozycję napastniku. W 12minucie po zamieszaniu w polu karnym futbolówka wylądowała na górnej siatce bramki.

W 15minucie pierwszy raz zaatakowali podopieczni Grzegorza Patera, a mianowicie Ochałek uderzał z wolnego, ale minimalnie przestrzelił. W 24minucie Piast wyprowadził kontratak, po którym Budziaszek cieszył się z bramki. Najpierw wygrał biegowy pojedynek z Polnym, a następnie strzałem po ziemi pokonał Grabowskiego. Po czterech minutach Łęcki mógł zaskoczyć Grabowskiego swoim dośrodkowaniem, które szybowało pod poprzeczkę, ale nasz golkiper sparował piłkę na rzut rożny.

Po kornerze Podgórze wyszło z kontratakiem zakończonym niecelnym uderzeniem Bańki. W 36minucie przyjezdni wyprowadzili kolejny kontratak, po którym mogła paść druga bramka, ale w ostatniej chwili rywalowi przeszkodził Polny. W 41minucie Włodarczyk zdecydował się na strzał z około 30metrów, ale piłka wylądowała na poprzeczce.

Druga połowa rozpoczęła się od drugiego gola dla gości. W 53minucie Ochmański posłał piłkę pod ręką Grabowskiego do siatki. W 60minucie Grabowski obronił uderzenie z kilku metrów, a dobitka jednego z rywali przeszła bramkę. W 73minucie piłkę źle wybijał Grabowski, a ta trafiła pod nogi Morawskiego, który uderzeniem z pierwszej piłki trafił do pustej bramki.

W końcówce spotkania Grabowski interweniował jeszcze czterokrotnie, ratując zespół przed utratą kolejnych bramek. Podgórze odpowiedziało dwoma strzałami z rzutów wolnych. Raz uderzał Włodarczyk i trafił w poprzeczkę, a za drugim razem Ochałek minimalnie przestrzelił. W 86minucie Ochałek zdobył honorowego gola, po prostopadłym podaniu Zalewskiego.