Dalin wraca na fotel lidera

W niedzielne popołudnie na boisku w Kaszowie zmierzył się lider tabeli II grupy krakowskiej okręgówki: Kaszowianka Kaszów z wiceliderem Dalinem Myślenice.

Wynik otworzyć mógł już w czwartej minucie Jakub Górecki. Po wyrzucie z autu prosto w pole karne miało miejsce małe zamieszanie. Piłka ostatecznie trafiła do Góreckiego, który pięknym uderzeniem z półobrotu nieznacznie się pomylił. Kaszowianka bardzo szybko odpowiedziała. Bardzo dobrą sytuację zmarnował Paweł Grzesiak, który nie trafił do pustej bramki Dalinu.

W 19 minucie akcję lewą stroną przeprowadził aktwyny tego dnia Jakub Górecki, podając piłkę do ustawionego na 16 metrze Michała Wojtana, który po minięciu jednego z obrońców płaskim strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Kaszowianki.

Odpowiedź lidera była błyskawiczna. Najpierw po podaniu Tomasz Grzesiaka, Goczał nie trafił do pustej bramki, a trzy sekundy potem bramkarz Dalinu Konrad Kipek wybronił w nieprawdopodobny sposób strzał Kuśmierczyka. Niewykorzystane okazje zemściły się na gospodarzach cztery minuty przed końcem pierwszej części spotkania. Uderzenie Michała Wojtana zostało zablokowane i do odbitej piłki przed polem karnym doszedł Dawid Kałat, który ładnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy Enmanowa.

Na przerwę Dalin schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

Można się było spodziewać, że gospodarze po przerwie będą za wszelką cenę próbowali odmienić losy meczu. Szybko jednak zostali sprowadzeni na ziemię.

Bierność obrońców, kolejny raz, wykorzystał Wojtan wpadając w pole karne i w sytuacji sam na sam bez problemów ulokował piłkę w siatce. W 54 minucie szansę na czwartego gola dla Dalinu miał Tomasz Pilch, który przestrzelił minimalnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawida Kałata. Dziesięć minut poźniej Jakub Burtan przeprowadził rajd lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Andrzeja Biela, który pięknym uderzeniem głową skierował futbolówkę do bramki.

Ostanie 30 minut meczu Dalin rozegrał bardzo mądrze, kontrolując spotkanie.

Cieszą zdobyte punkty na bardzo trudnym terenie. Dalin po tym spotkaniu wrócił na fotel lidera i miejmy nadzieję, że nie odda go już do końca rozgrywek.

Kaszowianka Kaszów - Dalin Myślenice 0:4 (0:2) Michał Wojtan 19, 47, Dawid Kałat 41, Andrzej Biel 64 Sędziował: Grzegorz Jabłoński.

Żółte kartki: Kuśmierczyk - Makusek, Tokarz

Kaszowianka: Enmanow - Irzyk (46 Radziak), Klima, Koczwara, Wieczorek, Sobótka, Kuśmierczyk, Armatys, T. Grzesiak (Kucabiński), P. Grzesiak, Goczał (Bujak).

Dalin: Kipek - Tokarz, Pilch, Mistarz, Burtan, Madej, Górecki, Kałat (61 Masłowski), Wojtan (82 Wątor), Makusek (Ogrodny), Biel (77 Banach).

Bardzo dziękujemy redakcji Futbol Małopolska za udostępnienie zdjęć z tego meczu.