Mistrzostwa Europy Młodzików i Kadetów w Sumo

Rakvere – Estonia 5-8.11.2015

W dniach 5-8.11.2015 w Rakvere (Estonia) odbywały się Mistrzostwa Europy Młodzików i Kadetów w Sumo. W zawodach uczestniczyło 250 zawodniczek i zawodników – reprezentantów 13 krajów Europy. W składzie reprezentacji Polski wystąpiło dwóch zawodników myślenickiego Dalinu: Krzysztof Szpakiewicz i Jakub Moskała. Nasi zawodnicy wykonali powierzone zadanie celująco zdobywając brązowe medale.
Krzysztof Szpakiewicz stoczył cztery walki, przegrywając w półfinale tylko z zawodnikiem ukraińskim Vladyslavem Riabenko. W walce o brązowy medal pokonał zawodnika węgierskiego Istvana Finta. Jakub Moskała awansował do półfinału wykorzystując tzw. wolny los. W półfinale przegrał z Estończykiem Markusem Vantoa, a w walce o brązowy medal pokonał rosyjskiego zawodnika Vadima Khliebnikova.
Wyjeżdżając na zawody nie liczyliśmy na sukces, ponieważ tydzień przed zawodami chłopcy zachorowali na grypę i ich wyjazd był pod znakiem zapytania. Dodatkowo Krzysiek, który zakwalifikował się na ME w kat. wagowej do 35 kg nie zmieścił się w limicie wagi i musiał wystąpić w wyższej kategorii do 40 kg. Pomimo tych utrudnień chłopcy wykazali się ogromną wolą walki. Dodatkowym sukcesem Krzysztofa Szpakiewicza jest utrzymanie pierwszego miejsca w rankingu witryny internetowej SportZona.pl na najskuteczniejszego polskiego zawodnika Sumo w 2015 roku z bilansem 23 walk (26 stoczonych – w tym 3 przegrane).