Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo

W dniach 9-10.10.2015 myśleniccy zapaśnicy walczyli w Pucharze Polski w Sumo w Warszawie, który był równocześnie ostatnią kwalifikacją do Mistrzostw Europy w Estonii.

W zawodach uczestniczyło ponad stu zawodników z większości liczących się klubów w Polsce. Po raz kolejny nasi młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając pięć medali: złoty, srebrny i trzy brązowe, a w klasyfikacji medalowej zajęli trzecie miejsce za TA Rozum Krotoszyn i Agros Zamość.

Złoty medal wywalczył Krzysztof Szpakiewicz w kategorii wagowej do 35 kg, a srebrny Jakub Moskała w kat. do 70 kg. Krzysiek stoczył sześć walk, a w finale pokonał Marcela Króla z Rzeszowa. Kuba wygrał trzy pojedynki, a w finale przegrał z Adamem Gardziołą z Agrosu Zamość. Brązowe medale zdobyli Adrian Poradzisz (45 kg), Jan Mastela (55 kg) i Jakub Miska (70 kg). Wszyscy wygrali po trzy, lub cztery walki, przegrywając walki półfinałowe. Adrian w półfinale przegrał z Maciejem Bacą a Warszawy, Janek z Tymoteuszem Żebrowskim, a Kuba musiał uznać wyższość kolegi klubowego Jakuba Moskały. Piąte miejsce zajął Andrzej Panuś w kategorii do 55 kg, a Filip Szczurek ósme w najliczniejszej kategorii do 40 kg. Dużego pecha miał Andrzej, który pokonał w eliminacjach późniejszego złotego medalistę Tymoteusza Żebrowskiego, lecz nie zdołał się zakwalifikować do półfinału

Największym sukcesem jest zakwalifikowanie się dwóch zawodników Krzysztofa Szpakiewicza i Jakuba Moskały do udziału w Mistrzostwach Europy w Estonii, które odbędą się w dniach 5-9 listopada.