W derbach powiatu zwyciężamy 2-0!

W trzynastej kolejce spotkań doszło w Pcimiu do arcyciekawego spotkania tamtejszej Pcimianki z Dalinem Myślenice. Było to spotkanie drużyn z czołówki tabeli, a rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach. Po wcześniejszych opadach murawa bardziej przypominała grzęzawisko niż płytę boiska. Nie przeszkodziło to drużynom stworzyć naprawdę ciekawe i znakomite widowisko, w którym ostatecznie górą byli goście wygrywając 2-0 po bramkach Jakuba Góreckiego oraz Kawuli.

O 14.00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Łukasza Królczyka. Kwadrans gry nie był zbyt pasjonującym pojedynkiem. Walka głównie miała miejsce na środku boiska, a z szans warto wspomnieć tylko sytuację Michała Góreckiego, który w sytuacji sam na sam trafił w wybiegającego Jękota. W drużynie gospodarzy mocno, lecz niecelnie uderzał Banik.

Po 15 minutach można było zaobserwować coraz ładniejsze zagrania, a akcje mogły się podobać zebranym dosyć licznie kibicom. W 17 minucie bardzo mocno uderzył z 20 metrów Rak, jego soczyste uderzenie minęło o centymetry bramkę gospodarzy. Ciekawie zaczął rozgrywać Kałat, a ambicję Oliwiera Góreckiego docenił chyba każdy widz tego pojedynku. Ponownie w bardzo dobrej sytuacji po podaniu Kałata znalazł się Rak, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W kolejnej akcji mocno z 15 metrów uderzył głową Stelmach, jednak golkiper gospodarzy nie miał problemów z wyłapaniem tej piłki. W odpowiedzi z rzutu wolnego mocno uderzył Banik, a ten strzał obronił Szuba.

W 27 minucie miała miejsce dosyć kontrowersyjna sytuacja – Oliwier Górecki został „wypuszczony w uliczkę” i w pojedynku biegowym z obrońcą Sadio padł na murawę. Walka odbywała się bark w bark, a silniej zbudowany zawodnik gospodarzy wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. W rewanżu mocno, lecz niecelnie uderzał Chibueze.

Nastąpiła wreszcie akcja, po której padła bramka. Piłkę na lewym skrzydle otrzymał Jakub Górecki. Mogłoby się wydawać, że jego sztandarowy zwód zna każdy zawodnik, jednak i tym razem obrońca został „w tyle” i pięknym lobem prawa nogą skrzydłowy Dalinu posłał piłkę nad interweniującym Jękotem prosto do sieci. Akcja perełka, a gol to prawdziwy diament.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to goście schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Warto tutaj przypomnieć 2 bardzo dobre interwencje bramkarza Dalinu, który emanował w bramce spokojem i doświadczeniem. Po 45 minutach: Pcimianka – Dalin 0-1.

Druga część spotkania to spora chęć gospodarzy do zmiany wyniku. Warto wspomnieć strzał Chibueze, który jednak był bardzo niecelny. Jednak to goście wyglądali dużo lepiej piłkarsko. Ciekawe rozgrywanie piłki, pokazywanie się na pozycje i wreszcie ciekawe dośrodkowania charakteryzowały gości w tym okresie. Swoją wyższość biało – zieloni potwierdzili w 60 minucie, kiedy to bardzo mocnym strzałem z podbicia popisał się Mateusz Kawula. Bramkarz był bez szans, a piłka załomotała w sieci po raz drugi. Wielki wybuch radości u gości i zasłużone prowadzenie dwoma bramkami. W tym okresie gry na wyróżnienie zasłużył na pewno bardzo widoczny Rak, ciekawie rozgrywał Kawula, a także nie do przejścia był Tokarz.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obraz gry to bardzo mądra i rozważna gra podopiecznych trenera Roberta Orłowskiego, a jedyne zagrożenie ze strony gospodarzy to rzuty rożne, w czasie których „kotłowało się” w polu karnym Szuby, który jednak grał jak profesor i „odkupił winy” po wcześniejszych spotkaniach.

Podsumowując Dalin był w tym spotkaniu drużyną lepszą piłkarsko i bardziej dojrzałą. Wynik spotkania jest jak najbardziej zasłużony. Kto się wyróżnił? Na pewno w drużynie gospodarzy Banik, który czterokrotnie strzelał ciekawie na bramkę gości. W drużynie Dalinu „perełek” było więcej. Cała drużyna zasłużyła na pochwałę za konsekwencję w grze i poświęcenie. Dwie najjaśniej świecące perełki to Jakub Górecki, który był nie do zatrzymania dla Pcimianki, a także Marek Szuba, który czterokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki (m. in. wybił nogą strzał sam na sam). Warto pochwalić cały blok defensywny. Wśród zawodników wyróżnili się na pewno Mateusz Kawula, Oliwier Górecki oraz Karol Rak. Warto również pochwalić sędziego głównego, który na grząskim terenie z wielkim spokojem podejmował decyzje, które zawsze były trafne.

W następnej kolejce Dalin 3 listopada o godz. 14 podejmie Górnik Wieliczka, a Pcimianka również w tym terminie zagości w Oświęcimiu.