Wygrana Dalinu w meczu wyjazdowym z Podgórzem Kraków

Wygrana Dalinu w meczu wyjazdowym z  Podgórzem Kraków

KS Podgórze Kraków 2:3 Dalin Myślenice

W swoim pierwszym meczu w rundzie wiosennej Dalin Myślenice zmierzył się na wyjeździe z zespołem Podgórza Kraków.

Nasza drużyna przystąpiła do spotkania bez trzech podstawowych zawodników. Dawid Kałat oraz Szymon Tokarz pauzowali za żółte kartki, natomiast Emila Bałuckiego z gry w tej rundzie wykluczyła poważna kontuzja.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, gdyż już w 2 minucie po składnej akcji całego zespołu bramkę zdobył zawodnik Podgórza. W odpowiedzi na tę bramkę bardzo groźnie uderzał Andrzej Biel, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć wybijając piłkę na rzut rożny.

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Jakuba Góreckiego najlepiej w polu karnym gospodarzy zachował się kapitan naszego zespołu Tomasz Pilch, który głową skierował piłkę do bramki przeciwnika.

W 24 minucie kolejną doskonałą okazję miał Andrzej Biel, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył minimalnie niecelnie.

42 minuta miała miejsce kolejna groźna akcja Biało - Zielonych, która zakończona została uderzeniem Michała Wojtana, jednak świetnie poradził sobie z nią  bramkarz Podgórza.

Dwie minuty później piłka znalazła się w siatce gospodarzy, jednak gol nie został uznany, gdyż jeden z naszych zawodników znajdował się na spalonym. W doliczonym czasie gry golkiper Podgórza, który rozgrywał bardzo dobre zawody, ratował dwukrotnie swój zespół przed utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Druga cześć spotkania rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy, którzy już w 47 minucie zamienili podyktowany rzut karny na bramkę.

Dalin zdecydowanie przeważał w drugiej połowie meczu. Wyrównującą bramkę zdobył dopiero w 67 minucie wprowadzony chwilę wcześniej Patryk Makusek, który po zamieszaniu w polu karnym skierował głową piłkę do bramki.

W 68 minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył jeden z zawodników Podgórza.

W 78 minucie na indywidualną akcję w polu karnym gospodarzy zdecydował się Jakub Górecki, który został przewrócony przez jednego z obrońców Podgórza. Sędzia główny bez wahania wskazał na 11 metr.

Do rzutu karnego podszedł najlepszy zawodnik tego meczu - Tomasz Pilch. Mimo, że bramkarz wyczuł intencję strzelca, popularny "Pipi" uderzył bardzo precyzyjnie i wyprowadził Dalin na prowadzenie 3:2.

Dalin do końca meczu utrzymał prowadzenie 3:2, a ostatnie sekundy meczu nasi zawodnicy grali z przewagą liczebną 11:9, gdyż kolejną czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Podgórza.

Bardzo się cieszymy z trzech punktów zdobytych na trudnym terenie, a trenerowi Podgórza Kraków - Grzegorzowi Paterowi oraz jego podopiecznym życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa całej drużynie i trenerowi Robertowi Czopkowi, którzy w Wielką Sobotę rozpoczęli walkę o awans do IV ligi.