ZAPASY: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Myślenice 2016

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są to jedyne zawody w roku, które decydują o wysokości przyznanych środków ministerialnych na szkolenie Kadr Wojewódzkich w poszczególnych dyscyplinach sportu

Decyduje o tym ilość zdobytych punktów. W tegorocznych zawodach uczestniczyło blisko stu zawodników reprezentujących 16 klubów województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Podczas zawodów Klub Sportowy Dalin reprezentowało pięciu zawodników, członków kadry województwa małopolskiego młodzików: Mikołaj Łętocha i Krzysztof Szpakiewicz w kategorii wagowej do 47 kg, Jan Mastela w kategorii wagowej do 59 kg, oraz Jakub Miska w kat. wagowej do 73 kg.

W większości nasi zawodnicy wykonali plan minimum zdobywając dwa brązowe medale, oraz wygrywając po kilka walk. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz, który przegrał walkę o wejście do finału z Jakubem Otulakiem z Raciborza, a następną, o brązowy medal wygrał z Rafałem Bzdyrą z Rudy Śląskiej, oraz Jakub Miska, który przegrał z Szymonem Brzezińskim z Rudy Śląskiej, a następnie wygrał z Szymonem Wernerem z Bielawy. Punktowane miejsca zajęli Adrian Poradzisz – piąte i Jan Mastela – siódme. Mikołaj Łętocha – debiutant w zawodach tej rangi zajął 11 miejsce. Podczas turnieju zawodnicy KS Dalin wywalczyli łącznie 7 punktów, które po dodaniu 12 punktów z Sumo, oraz 8 punktów zdobytych przez pozostałe kluby naszego województwa (łącznie 27), stanowią niezłą zaliczkę do przydziału funduszy ministerialnych.

Ryszard Szpakiewicz "Cieszymy się tym bardziej, że w ostatnim okresie cykl treningowy opierał się w dużej części na przygotowaniach do Mistrzostw Polski w Sumo, w perspektywie awansu do reprezentacji na Mistrzostwa Europy. Musiało się to odbić na poziomie wyszkolenia zapaśniczego. Poza tym zawodnicy ze Śląska i z Dolnego Śląska należą do czołówki krajowej w tej grupie wiekowej i obecnie ciężko byłoby uzyskać lepsze wyniki.  Za tydzień czekają nas kolejne Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – tym razem w stylu wolnym. Również w tych zawodach mamy szansę na kolejną zdobycz punktową. Jednak najważniejszym celem są Mistrzostwa Polski w zapasach styl klasyczny, które odbędą się w połowie listopada na Pomorzu"

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wagowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików: